Upadłość konsumencka dla typowego Polaka

Mnóstwo ludzi aktualnie (a w szczególności osób zadłużonych) zadaje sobie pytanie, co to jest Upadłość konsumencka. Odpowiedź będzie krótka bądź bardzo długa. Natomiast poniższy artykuł wierzę odpowie na wszystkie nurtujące Cię sprawy kwestie. Po pierwsze możemy powiedzieć, że jest to nie mniej nie więcej tylko ogłoszenie bankructwa w sytuacji, gdy dojdziemy do wniosku, iż jesteśmy niewypłacalni a ciągłe zwracanie naszego zadłużenia jest nierealne (np. sumy rat są wyższe nasze zarobki).

Upadłość konsumencka w 2017 rokuWażnym czynnikiem przy obwieszczaniu upadłości jest to, aby nasza niewypłacalność nie była przez nas zawiniona. Oznacza to, iż przekredytowanie powstało obiektywnie bez naszej umyślnej winy (np. padliśmy ofiarą kanciarzy pieniężnych, którzy podpisali z nami umowę pożyczki gdzie wysokość odsetek stanowi przestępstwo lichwy). Nasza sytuacja jest badana przez sąd rejonowy ze względu na miejsce naszego zamieszkania. Do niego kierowany jest właśnie wniosek.

W trakcie procedury upadłościowej sąd sprawdza naszą sytuację finansową, weryfikuje wiarygodność przedstawionych dokumentów i ostatecznie decyduje o tym czy wydać orzeczenie o ogłoszeniu upadłości w stosunku do nas. Musimy wiedzieć, że w żadnym razie nie możemy sobie pozwolić na zatajenie majątku i innego tego typu ruchy. Może to, albowiem przekreślić nasze szanse na ogłoszenie bankructwa na długi okres czasu.

Upadłość konsumencka w 2017 r.roku to bardzo wzięty temat pośród ludzi tonących w długach i przekredytowanych. Od czasu przygotowania regulacji o upadłości konsumenckiej zleciało już ponad 6 lat, mimo to dopiero aktualnie jesteśmy w stanie mówić o tym, iż stworzona instytucja prawna realizuje swoją rolę w społeczeństwie. Jest to bez żadnych wątpliwości wynik nowelizacji, która miała miejsce pod koniec 2014 roku. Bieżące normy w znacznej mierze doprowadziły do złągodzenia zasad, na jakich można ogłosić upadłość i przyczyniły się do podwyższenia ilości pozytywnych orzeczeń ogłaszanych przez polskie sądy w tym temacie.

Upadłość konsumencka w wypadku wielu niespłaconych pożyczekPrzez pierwsze, albowiem półrocze roku 2017 z upadłości konsumenckiej skorzystało już kilkaset osób w skali całego naszego państwa. Jest to dobra wiadomość szczególnie dla osób, które nie radzą sobie ze spłacaniem swoich deklaracji. Z pewnością każdy może oznajmić, że jest trochę niesprawiedliwości w tym, że ktoś zaciągał pożyczki bezmyślnie a w tym momencie jego zadłużenie ma podlegać umorzeniu. Nie jest to do końca prawda a sam problem osób zadłużonych jest nieco bardziej wielowarstwowy i złożony.

Niejednokrotnie jest, bowiem tak, że dana jednostka nawet chce spłacać swoje zaległości lecz realnie patrząc jest to po prostu fizycznie niewykonalne (np. jej dochody nie pozwalają nawet na zwracanie wzrastających odsetek). W takim wypadku jedynym sensownym sposobem na wyjście z dokuczliwej sytuacji jest oczywiście Upadłość konsumencka.

Upadłość konsumencka to instytucja ustawowa, jaka do naszego prawodawstwa została umieszczona pod koniec grudnia 2009. Zasady odnośnie jej wykorzystywania mieszczą się w ustawie o prawie upadłościowym i naprawczym. Należałoby w tym miejscu określić, iż do tej pory z możliwości ogłoszenia upadłości mogły korzystać tylko i wyłącznie firmy. Jednakże teraz jest to także dopuszczalne w wypadku konsumentów. Jej przeprowadzenie nie jest prostym zadaniem, wymaga specjalnej wiedzy prawnej i ogromnej wytrwałości (całość postępowania razem z przeprowadzeniem procedury spłaty może potrwać przeszło trzy lata).

Upadłość konsumencka, czyli jak wyjść z kredytówJednak Upadłość konsumencka w bardzo wielu przypadkach stanowi znakomitą alternatywę dla osób, które mają już egzekucję komorniczą. Na taki stan rzeczy ma wpływ masa wytycznych. Musimy, albowiem wiedzieć, iż egzekucja komornika mieści w sobie duże nakłady (opłacamy koszty egzekucji, koszty zastępstwa w postępowaniu egzekucyjnym itd.) a oprócz tego nierzadko z tego, co nam zabiera komornik niepokrywane są chociażby odsetki od kapitału naszego zadłużenia a co za tym idzie nasze zadłużenie zamiast zmniejszać się jeszcze rośnie. Taka droga prowadzi donikąd.

Upadłość konsumencka rozwiążuje ten problem. Gdy się na nią zdecydujemy to sąd wyznacza nam osobę polaczone z syndyka, który z kolei tworzy plan spłat. Opłacanie zadłużeń trwa maksymalnie 3 lata a po tym okresie nieoddane długi podlegają umorzeniu. Oznacza to, że nikt już może ich od nas egzekwować.

Upadłość konsumencka to wspaniałe rozwiązanie dla bez wątpienia każdej osoby, która stała się niewypłacalna. Jakiś czas temu, albowiem z opcji ogłoszenia bankructwa mogły skorzystać tylko i wyłącznie podmioty pałające się prowadzeniem firmy. Z kolei z końcem grudnia 2009 roku taką sposobność mogą mieć także osoby prywatne- konsumenci. Przez przedłożone przepisy do ustawy o prawie upadłościowym i naprawczym nasze państwo dołączyło do państw Europy Zachodniej gdzie takowe rozwiązania działały już z dużym powodzeniem od wielu lat.

Upadłość konsumencka przeprowadzana w praktyce


Jak podkreślają, albowiem fachowcy z branży kredytowej i bankowości problem niezwróconych długów narasta w naszym państwie od wielu lat. Ewidentnie nie możemy nie pamiętać o starożytnej regule prawa, jaka powiada, że umów należy dotrzymywać jednakże z 2-iej strony warto dodatkowo wziąć pod rozwagę sytuację, ludzi nadmiernie przekredytowanych, które nie posiadają realnych szans na zwrot swych zobowiązań. Taki stan sprawy natomiast generuje to, że uciekają one ze swymi przychodami do szarej strefy. Wyjściem z sytuacji, tym samym w takim przypadku jest Upadłość konsumencka.

Bardzo często, albowiem osoba bedąća w długu na kilkadziesiąt lub też kilkaset tysięcy złotych jest skłonna sprzedać resztkę indywidualnego majątku, żeby całość długu została umorzona. Wszystko się, albowiem sprowadza do tego, iż Upadłość konsumencka umożliwia zadłużonemu „nowe” życie, bez zadłużeń, bez przytłaczających telefonów od windykatorów a przede wszystkim bez egzekucji komorniczej.

Rozwikłaniem problemu zadłużenia jest na pewno Upadłość konsumencka. Stało się to możliwe od momentu gdy polski ustawodawca wprowadził aż do systemu prawnego przepisy to umożliwiające. Jak sama nazwa wskazuje z takiej ewentualności mogą skorzystać konsumenci innymi słowy osoby nie prowadzące działalności gospodarczej. Dla podmiotów ekonomicznych i firm stosowane istnieją inne przepisy. Warunkiem głównym aby można było przeprowadzić wniosek o Upadłość konsumencka... jest niewypłacalność dłużnika. Innymi słowy, że taka osoba nie jest w będzie regulować na bieżąco własnych zobowiązań, dług jest niewspółmiernie duży do dochodów które to uzyskuje a w przyszłości nie zachodzą przesłanki w to, że zobowiązanie pozostanie spłacone. Typowym przykładem wydaje się być sytuacja osoby, która popadła w tzw. pętlę kredytową, ma wiele kredytów instytucji bankowych i sporą ilość kredytów pozabankowych. Komornik pobiera z jej świadczenia emerytalnego kwotę 300 zł, która nie zaakceptować pokrywa nawet odsetek od czasu zadłużenia, które w przybliżeniu wynosi blisko 100 tysięcy złotych. W takich zdarzeniach Upadłość konsumencka... jest jak w najwyższym stopniu wskazana. Występując o panią a do sądu osobie przypisywany jest syndyk, który sporządza plan spłaty zadłużenia. Właściwe wywiązanie się z kliknij odniesienie owego plan jest podstawą służące do umorzenia reszty niespłaconego długu. W ten sposób dłużni dokonując spłat, które nie zaakceptować obciążają zbytnio jego budżetu może w okresie maksimum 36 miesięcy uporać się ze swoim zadłużeniem.

Upadłość konsumencka a kilku komorników


Upadłość konsumencka stała się w ostatnim czasie niezwykle skutecznym rodzajem na poradzenie sobie spośród zadłużeniem, które nas na prostu przerasta. W tymże miejscu mam przede każdemu na myśli sytuacje jednostek, które nie mają długu w wysokości dajmy na to 2. 000 zł, ale ich zobowiązania opiewają np. na kwotę 100 tys. zł. Jak wskazują dane statystyczne tylko od początku roku 2016 przy Polsce z upadłości konsumenckiej skorzystało już ponad trzy tys. osób. Jest to spora ilość zważywszy w fakt, że w analogicznym okresie rok temu ilość ogłaszanych upadłości była wiele mniejsza. Z pewnością wydaje się być to związane z nowelizacją przepisów, która w wyraźny sposób zliberalizowała zasady, na jakich można się starać o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. W tym momencie należność sądowa za złożenie morału w wynosi zaledwie trzydziestu zł. Dodatkowo wszystko ma możliwość być sporządzone na formularzu, który możemy uzyskać wraz z w siedzibie sądu po wydziale gospodarczym. Taka pozycja sprawia, odwiedz strone że przeprowadzenie całkowitej procedury jest możliwe chociażby bez pomocy profesjonalnego pełnomocnika. Bardzo wielu konsumentów korzysta z tej możliwości i jeśli nie ma przeszkód przyrody formalnej to wniosek przy temacie Upadłość konsumencka „przechodzi” bez większego problemu. Jednakże nie zawsze tak musi być. Jeżeli nasza sytuacja związana z zadłużeniem jest skomplikowana to warto skorzystać z pomocy adwokata bądź radcy prawnego.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *